Elektrolab
wz
  • Jedeme pod
  • Firefox
  • Chrome
  • Opera

Zesilovač jemného signálu

Někdy koncem roku 2006 jsem dostal starý, hnusný, žlutý, hranatý kazeťák, který sice fungoval, přehrával, ale mě napadlo, že bych si z něj mohl udělat jakýsi dálkový odposlech nebo předzesilovač pro dynamický mikrofon.
Nejprve jsem ten "výtvor" vyčistil a pak se pustil do předělávání. Jako první jsem z mně neznámých důvodů odpájel konektor pro sluchátka, opravdu nevím proč jsem to udělal, asi jsem měl zatemnění nebo už nevím, ale nechtělo se mi to znova pájet tak jsem tam napájel nejdříve 2 dráty, protože jsem ještě nevěděl že to je stereo, později 3. Jako druhý jsem kouknul na snímací hlavu a právě z toho jsem konstatoval, že to asi bude stereo. Odpájel jsem jí a přidal malý repráček ze sluchátek.
Asi 5 minut jsem byl spokojený, jak mam skvělý zesilovač jemných signálů. Brzo mě napadlo že to zkusím stereo a tak jsem odpájel sluchátko a připájel 2 × 1,5 W reproduktory z stereo rádia, vystrčil je z okna a k těm třem drátům z výstupu (odpájený konektor) jsem připájel konektor pro koncový zesilovač. Jako koncový stupeň mi posloužily repráčky od PC. Zapnul jsem to a poslouchal co se děje před barákem. Naštěstí bydlím ve středu města a tak se tu pořád něco děje.
Chvilku jsem musel laborovat, než jsem docílil patřičného zesílení s co nejmenším šumem, ale po několika minutách odposlouchávání jsem zaslechl nějaké ženské, jak si povídaly o nějakém milenci nebo co, nebyly to Češky.
Nevýhodou je přebuzení, pakliže připojím výkonnější reproduktorek, woofer ap. a vystrčím ho z okna, stačí aby projelo auto, nebo někdo zakřičel a ozve se jen chrčení. Když připojím reproduktor z o průměru 20 cm a dam si ho na hrudník tak mi i tlukot srdce stačí na jemné přebuzení, po vystrčení z okna je slyšet téměř cokoli, je to asi jako bych použil směrový nebo dálkový mikrofon.Tak jak jsem ho vytáhl Celá souprava, Drátový odposlech


Otestoval a na web přidal Jerry
13.7.2007


V případě jakýchkoliv připomínek nebo dotazů pište zde.